13. února 2010 byl Svatým otcem Benediktem XVI. jmenován jako
36. arcibiskup pražský Mons. ThLic. Dominik Jaroslav Duka OP

(*26. 4. 1943 v Hradci Králové). Jeho biskupským heslem je: In Spiritu Veritatis (V Duchu pravdy). Řízení církve a biskupský stolec mu předává Jeho Eminence kardinál Miloslav Vlk. Nový arcibiskup byl v roce 1965 po dlouhých průtazích přijat ke studiu na Cyrilometodějské fakultě v Litoměřicích. Tajně vstupuje do komunisty zakázaného dominikánského řádu a přijímá jméno Dominik. V roce 1975 je mu odňat „státní souhlas“, pak pracuje ve Škodovce v Plzni jako rýsovač. Je odsouzen za řádovou činnost a za spolupráci se zahraničím. Za tuto činnost stráví v osmdesátých letech minulého století 15 měsíců v plzeňské věznici.
6.6. 1998 jej Jan Pavel II. jmenoval biskupem královéhradeckým. Byl jedním z překladatelů a iniciátorů českého vydání Jeruzalémské bible v roce 2009.
  6. června jsme slavili slavnost Těla a Krve Páně, díky Bohu
za přívětivé počasí, mohli jsme jít průvodem symbolicky kolem kostela,
tak jak to již probíhá po několik roků.
  1. sv. prijímání: 20. června se poprvé plně zúčastnilo mše svaté
sedm dětí z naší farnosti. Přidaly se k nim i čtyři děti z brodecké farnosti. Kéž v síle Lásky vytrvají!
  Papež Benedikt XVI. ukončil Rok kněží (19. 6. 2009 - 19. 6. 2010) slavnostním setkáním kněží a mší svatou na náměstí sv. Petra
ve Vatikánu. Sv. Jan Maria Vianney byl během tohoto setkání prohlášen
za patrona všech kněží.
  V červenci děti dováděly na dětském táboře v Bukovině. Byly odkázány samy na sebe, musely se o sebe postarat. K jejich dobré náladě a duchovnu přispěl i bohoslovec Michal Zahálka.
  19. září jsme oslavili mší svatou, které předsedal Mons. Josef Nuzík,
sto let od posvěcení našeho kostela. Byli pozváni všichni žijící správci farnosti (P. J. Hladiš, P. J. Glogar, P. M. Macháček, P. J. Crla). Otcové Hladiš a Macháček byli omluveni. Jak bylo řečeno v promluvě: kéž si lid uvědomí jakou hodnotu má chrám, ba chrám vlastního srdce! Při této příležitosti byly vydány nové pohlednice a v předsíni kostela nainstalována pamětní deska, na níž je zlatými písmeny vyryto: Dr. Karel Wisnar světící biskup Olomoucký posvětil tuto Marianskou svatyni a hlavní oltář 18. září 1910.
  Bohoslovec M. Zahálka přijímá 11. 10. v Olomouci Akolytát (akolyta je ustanoven k tomu, aby pomáhal knězi službou u oltáře, zvláště
při mši svaté).
  Za přispění pana Fr. Koudelky (bývalého starosty Lipové) pořízeno dřevo k výrobě nových kostelních lavic. Za jejich zhotovitele vybrána firma Fast Interiér & Design s.r.o. Cholina majitelů Ing. Jos. Faltýnka a
Ing. Arch. Jana Lexy.