Mons. Josef Hrdlička se 19. ledna dožil 75 let, v souladu s kanonickým právem podal rezignaci na svůj úřad, Svatý otec ji k 1.únoru přijal. 18. března zemřel emeritní arcibiskup pražský Miloslav kardinál Vlk.13. května svatořečil papež František ve Fatimě Františka a Hyacintu Martovy. Pomocnými biskupy olomoucké arcidiecéze byli jmenováni Mons. Antonín Basler ( *16.2.1956 Šumperk) a Mons. Josef Nuzík ( *25. 7. 1966 Strání). Biskupské svěcení udělil Mons. Jan Graubner, spolusvětiteli byli emeritní pomocný biskup olomoucký Mons. Josef Hrdlička a brněnský biskup Mons. Vojtěch Cikrle, v olomoucké katedrále dne 14. října.
 
  20. a 21. října proběhly volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Ve volbách zvítězilo hnutí ANO 2011, které získalo 29,64 % hlasů.
  
  Při Tříkrálové sbírce děti vykoledovaly pro pomoc potřebným Charitě Konice 5 855 Kč.
 
  V neděli 5. února sloužil otec Ondřej mši svatou s udělováním svatoblažejského požehnání, také požehnal farníkům svíce – hromničky. 8. února byla mše svatá s udělováním svátosti pomazání nemocných. Svátost přijalo 5 farníků.
 
  27. května jsme jeli individuálně na děkanátní pouť za obnovu rodin a kněžská povolání na Kalvárii u Jevíčka. Mši svatou sloužil v 17 hod arcibiskup Jan Graubner.  
 
  22.června v 18 hodin začalo mší svatou v kostele v Jesenci setkání ekonomických a pastoračních rad děkanátu, setkání pokračovalo v kulturním domě v Jesenci. Příspěvek za naši farnost přednesl Petr Navrátil.
 
  8. října jsme jeli autobusem společně se suchdolskými a brodeckými farníky na pouť do Šardic, kde působí P. Miroslav Sedlák. Další zastávkou byly Vnorovy a Veselí nad Moravou. Na zpáteční cestě jsme se zastavili na poutním místě Blatnice pod Svatým Antonínkem a v sirnatých lázních v Ostrožské Nové Vsi.
 
  3. září jsme ve mši svaté děkovali za úrodu a otec požehnal dětem aktovky a školní  pomůcky.
 
  V neděli 5. listopadu byla sloužena mše svatá za zemřelé a po ní jsme šli na hřbitov.

 
  Statistika:
 
  3 křty,
  1 pohřeb,
  5 osob přijalo svátost pomazání nemocnýchKronika 2017